0533 433 43 26 0242 349 40 40 (Sabah 09:00 - 16:00 Arası) info@mustafaemmiler.com

Tanrı’nın Eli

NRI’NIN EU! Sağlık Bakanlığı’nın ‘Yılın Doktoru’ seçtiği Antalyalı Dr.

Mustafa Emmiler’e ‘kesin öldü’ gözüyle bakılan hastalara verdiği hayat yüzünden uluslararası arenada ‘Tanrı’nın eli’ yakıştırması yapılıyor MESLEKTAŞLARI YENİ İSİM TAKTI Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Yılın Doktoru’ seçilen Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Klinik Şefi Dr. Mustafa Emmiler’e takılan yeni isim farklı bir gurura neden oldu.Tıp alanında ‘kesin öldü’ gözüyle bakılan birçok hastaya kendi yöntemleriyle verdiği hayat yüzünden ‘Tanrı’nın eli’ ismi takıldı. Emmiler bu yöndeki yakıştırmalardan mutluluk duyduğunu, ancak işini severek yapması yüzünden hayat kurtardığını ifade etti.
ÖZEL HASTANELERİ REDDEDİYOR
Antalya’da gerçekleştirdiği şah damarı operasyonlarıyla kurtardığı hayatlar tarafından ‘Tanrı’nın eli’ isminin verildiğini söyleyen Emmiler, ölüm raporu hazırlanan bir hastasını tamamen dondurarak yaptığı ameliyatla da biliniyor. Korkuteli’de doğup devlet yurtlarında büyüyen Emmilerin idealindeki kişi ise kendilerini yokluk içinde okutan imam babası.Emmiler “Fakir hastalarıma bakmazlar” diye özel hastanelerin tekliflerini de geri çeviriyor.
Sağlık Bakanlığı’nın le bakılan hastalara ‘Yılın Doktoru’ seçtiği Antalyalı Dr.Mustafa Emmiler’e ‘kesin öldü’ gözüyverdiği hayat yüzünden uluslararası arenada ‘Tanrı’nın eli’ adını verdiler. dakika içinde ameliyat edip damarı yenileyen ve kalbi de sağlarrüaştıran Dr.Emmiler, yine özel bir yöntemle sakin bir şekilde hastayı buz durumundan normal haline getirip kan vermeye başlamış. Hastanın birkaç saat içinde kendine gelmesiyle tüm ekibin sevinç çığlıkları attığını söyleyen yılın doktoru Emmiler, “O en önemli vakamızdı ve asla unutmuyoruz” dedi.Öldü denildi, hayata döndürdü Neredeyse ölüm raporu hazırlanan hastasını buz haline getirip ameliyat eden ve sonra yeniden hayat veren Doç. Dr.Mustafa Emmilerin bu başarısı uluslar arası arenada da duyulunca meslektaşları ‘Tanrı’nın eli’ demeye başlamışlar.
Bu yakıştırmadan çok mutlu olduğunu söyleyen Emmiler, “Önemli bir ameliyattı ama abartmamak lazım.Sadece görevimi yaptım” diyecek kadarda mütevazı. Söyleşinin tüm safhasında odasında Ali BULDU Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi Klinik Şefi Doç.Dr. Mustafa Emmiler, kentin gururu olmayı sürdürüyor.Sağlık Bakanlığı tarafından ‘yılın doktoru’ seçilen Emmiler’e uluslar arası arenada meslektaşlarının verdiği isim ise yılın doktoru ünvarı kadar önemli. Bakanlığın, kendi alanında yaptığı çalışmalar, araştırmalar ve meslekteki etik özelliklerin dikkat edilerek ‘yılın doktoru’ seçtiği Mustafa Emmiler’in başarıları saymakla bitmiyor.Kalp damar cerrahisi alanındaki başarıları günden güne artan Emmiler’in özellikle şah damarı ameliyatları oldukça beğeni kazanıyor. Halk arasında yırtılması ve kesilmesi halinde kesin ölüm nedeni olarak bilinen şah damarının ameliyat edilebileceği olgusunu geliştiren Doç.Dr. Mustafa Emmiler’in bu yönde yaşadığı yoğun tecrübe var.Bugüne kadar sayısız şah damarı ameliyatı yaptığını söyleyen Emmiler’in en önemli vakası ise geçtiğimiz yıl yaşanmış. Şah damarı kesilen birisi, hastaneye getirildiğinde tamamen ölüm halindeymiş.
Haberdar edilen Dr. Emmiler, hızla yetiştiği hastanede yaralının ölümle burun buruna olduğunu görünce hemen özel bir yöntemle soğutma işlemi başlatmış.Kansızlık halinde beynin ve kalbin tamamen biteceğini ve hasta geri dönse bile felç durumlarının oluşacağını bilen Emmiler, yaralıyı tamamen dondurarak operasyon başlatmış. Buz halindeki hastasını 15 demlediği çaydan ikram eden Dr.Emmiler, hastalarıyla yoğun yaşamayı çok sevdiğini ifade ediyor.
Sağlık Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun takdim ettiği yılın doktoru simgesi olan stetoskobu masasından ayırmayan Dr. Emmiler, bir taraftan da çay servisi yaparken ilginç bir görüntü ortaya çıkıyor.4 metrekarelik odasındaki iki çek-yat ise tüm misafirlerini ve hastalarını ağırlayıp muayene ettiği yer olarak görülüyor. Ekip arkadaşlarının yanı sıra Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kurum Yöneticisi Dr.Ramazan Çetinkaya ve Başhekim Dr. Nurullah Bülbüller’in kendisine çok destek olduğunu ve mesleki anlamdaki başarıları için teşekkür ettiğini söyleyen Dr.Emmiler, en büyük destekçisinin ise eşi olduğunun da altını çiziyor. Çocukluğundan itibaren Devlet Parasız Yatılı Okulları’nda büyüdüğünü ve eğitim aldığını söyleyen Dr.Emmiler’in ilginç bir hayat hikâyesi de var. Dr.Mustafa Emmiler kimdir? 1970 yılında Antalya’nın Korkuteli İlçesi’ne bağlı Küçükköy Beldesi’nde dünyaya gelen Dr. Mustafa Emmiler, ilkokulda gösterdiği başarılar yüzünden hep gıptayla bakılan öğrenci olmuş.

Kardeşleri çok olmasına rağmen cami imamı olan babası “Gerekirse ben annenizle aç kalırım ama hepiniz okuyacaksınız” diyerek teşvik etmiş. Yokluk dönemlerinde de ‘idare’nin ne olduğunu iyi öğrenmiş.İlkokul öğretmeninin teşvikiyle girdiği Devlet Parasız Yatılı Okulları’nı dereceyle kazanan Dr. Emmiler, iyi bir eğitim görmüş.”Çocuk yaşta aileden uzak kalmak ve yurtlarda kalmak insanı hayata çok iyi hazırlıyor. Özellikle kendine güven konusunda bu tür yaşamın büyük önemi var” diyen Dr.Emmiler, kardeşlerinin tümünün iyi eğitim almasının yanı sıra kendisinin doktor olmayı seçmesindeki etkenin köyüne bu yönde destek vermeye çalışmak olarak gösteriyor. “Beni okutan devletime borcum var” diyen Dr.Emmiler, parmakla gösterilen bir hekim olmasına karşın adeta servet öneren özel hastaneleri “Benim fakir hastalarıma bakmazlar. Baksalar bile yakınlarının refakatçi parası bile olmayan hastalarım mağdur olur” diyerek kibarca reddediyor.Evli ve 3 çocuk babası olan Emmiler’in sosyal paylaşım sitesi facebook’taki ‘Herkesin bir annesi babası var. Herkese annen baban gibi davran” sözüyle hastaya bakış açısını gösteriyor.

Yorum yok

Yorum Gönder

shop giay nuthoi trang f5Responsive WordPress Themenha cap 4 nong thongiay cao gotgiay nu 2015mau biet thu deptoc dephouse beautifulgiay the thao nugiay luoi nu